Irondequoit

Irondequoit

Friday, October 1, 2021
TimeEventDetails
TBDTennis: Girls Mod A Divisional

vs. Rush-Henrietta
 @  Roth Jr High location
4:30pmVolleyball: Girls Mod A Divisional

vs. Spencerport  @  Cosgrove Middle School
Gym #1 locationFS
4:30pmVolleyball: Girls JV Non-Division

vs. Pittsford Sutherland
4:45pmSoccer: Girls JV Divisional

vs. Webster Thomas
4:45pmSoccer: Boys Mod B Divisional

Calkins Rd. Middle School vs. Dake Jr High
 @  Pinegrove Pinegrove Field/NE/Practice
location
4:45pmSoccer: Boys Mod A Divisional

vs. Rush-Henrietta
 @  Pinegrove Pinegrove Field/NW
location
4:45pmVolleyball: Girls Mod B Divisional

Barker Rd. Middle School vs. Dake Jr High
 @  Dake Jr High Schoollocation
5:00pmSoccer: Girls Varsity Divisional

vs. Webster Thomas
6:00pmVolleyball: Boys JV Crossover

vs. Webster
6:15pmVolleyball: Girls Varsity Non-Division

vs. Pittsford Sutherland
7:00pmFootball: Varsity Divisional

vs. Churchville-Chili  @  Fairbanks Road Elementary School
7:45pmVolleyball: Boys Varsity Crossover

vs. Webster
Saturday, October 2, 2021
Sunday, October 3, 2021
Monday, October 4, 2021
Tuesday, October 5, 2021
TimeEventDetails
TBDCross Country: Girls Varsity Meet

vs. Multiple Schools..
 @  Harris Whalen Parklocation
TBDCross Country: Girls JV Meet

vs. Multiple Schools..
 @  Harris Whalen Parklocation
TBDCross Country: Boys Varsity Meet

vs. Multiple Schools..
 @  Harris Whalen Parklocation
TBDCross Country: Boys JV Meet

vs. Multiple Schools..
 @  Harris Whalen Parklocation
TBDField Hockey: JV Game

vs. Gates Chili/East Rochester
 @  Gates Chili/East Rochester location
TBDFootball: Mod A Bye

Irondequoit
location
TBDVolleyball: Boys Varsity Divisional

vs. Gates Chili
TBDVolleyball: Boys JV Divisional

vs. Gates Chili
4:45pmSoccer: Girls JV Divisional

vs. Brighton
 @  Pinegrove Pinegrove Field/NW
location
4:45pmSoccer: Boys Mod B Divisional

Dake Jr High vs. Brighton
4:45pmSoccer: Boys Mod A Divisional

vs. Hilton Central  @  Hilton High School
4:45pmVolleyball: Girls Mod B Divisional

Dake Jr High vs. Calkins Rd. Middle School
4:45pmVolleyball: Girls Mod A Divisional

vs. Rush-Henrietta
 @  Dake Jr High Schoollocation
5:00pmSwimming & Diving: Girls Varsity Divisional

vs. Hilton Central  @  Merton Williams Middle School
Pool locationFS
5:00pmSwimming & Diving: Girls JV Divisional

vs. Hilton Central  @  Merton Williams Middle School
Pool locationFS
7:00pmSoccer: Girls Varsity Divisional

vs. Brighton
7:15pmField Hockey: Varsity Game

vs. Gates Chili/East Rochester
Wednesday, October 6, 2021
Thursday, October 7, 2021
TimeEventDetails
4:30pmSoccer: Girls JV Divisional

vs. Churchville-Chili  @  Churchville-Chili High School
4:30pmSwimming & Diving: Girls Varsity Non-Division

vs. Eastridge
 @  Eastridge High Schoollocation
4:30pmSwimming & Diving: Girls JV Non-Division

vs. Eastridge
 @  Eastridge High Schoollocation
4:30pmVolleyball: Boys JV Divisional

vs. Canandaigua Academy  @  Canandaigua Academy
4:45pmCross Country: Girls Mod B Divisional

vs. Multiple Schools..
 @  Mendon Ponds Parklocation
4:45pmCross Country: Boys Mod B Divisional

vs. Multiple Schools..
 @  Mendon Ponds Parklocation
4:45pmSoccer: Boys Mod B Divisional

Canandaigua 2 vs. Dake Jr High
 @  Pinegrove Pinegrove Field/NE/Practice
location
4:45pmSoccer: Boys Mod A Divisional

vs. Penfield Central
 @  Pinegrove Pinegrove Field/NW
location
4:45pmVolleyball: Girls Mod B Divisional

East Irondequoit MS 2 vs. Dake Jr High
 @  Dake Jr High Schoollocation
5:00pmVolleyball: Girls Mod A Divisional

vs. Brockport Central
6:00pmVolleyball: Boys Varsity Divisional

vs. Canandaigua Academy  @  Canandaigua Academy
6:30pmSoccer: Girls Varsity Divisional

vs. Churchville-Chili  @  Fairbanks Road Elementary School